صافکاری

صافکاری یکی از شغل های مهم در زمینه بدنه خودرو می باشد. در ادامه این مقاله به صافکاری و چگونگی انجام آن می پردازیم.

 مراحل صافکاری

یک صافکار ماهر با بررسی قسمت‌ های آسیب دیده و برآورد میزان صدمات وارد شده به بدنه خودرو نسبت به انجام نوع تعمیر بدنه تصمیم گیری می‌ کند.

تعمیر بدنه انواع مختلفی دارد که مهم ترین آن ها تعمیر بدنه بدون رنگ و تعمیر بدنه با رنگ می باشند. اتومبیل‌ها ممکن است به هر دلیلی که عمده ترین آن ها تصادف می باشد دچار آسیب‌ های جزیی یا کلی بدنه شوند.

در این صورت نیاز به یک صافکار حرفه ای مجرب می باشیم. پس از انتخاب نوع صافکاری ، صافکار با استفاده از چکش یا دستگاه مکنده ، قر شدگی ، فرورفتگی یا برآمدگی ایجاد شده در بدنه اتومبیل را از بین خواهد برد.

برخی از صدمات تنها با انجام همین مرحله ترمیم خواهند شد و صافکار پس از رفع پستی و بلندی ایجاد شده در بدنه به سراغ پولیش کاری می ‌رود و با ایجاد یک دستی در بدنه کار صافکار تمام می ‌شود.

صافکاری بدون رنگ

در زمانی که بدنه خودر دچار آسیب و رنگ بری شده باشد ، صافکار و نقاش حرفه ای آن را به وضعیت اولیه باز می گرداند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و با شناخت ابزار موجود می توان به نتایج خیلی بهتری دست پیدا کرد.

یک فرآیند نسبتا جدید که باعث از بین رفتن گودی های جزئی و آسیب های ناشی از برخورد تگرگ به بدنه اتومبیل می شود را PDR می نامند که به معنی تعمیر تو رفتگی بدنه خودرو می باشد.

این روش بسیار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه در تعمیرات بدنه خودرو می باشد. صافکاری PDR به عنوان تعمیر بدنه بدون رنگ شناخته می شود.

این نوع از صافکاری بی رنگ با دستگاه روشی است که در آن با دقت بسیار بالای اپراتور از ریزش رنگ بدنه خودرو جلوگیری می شود و تا زمانی که رنگ دست نخورده باشد می شود از صافکاری بی رنگ استفاده نمود.

در مورد مزایا از صافکاری بدون رنگ می توان گفت که در این زمینه قطعات بدون نقاشی مجدد ترمیم می شوند. در زمان خرید و فروش مجدد خودرو قطعه آسیب دیده باعث افت قیمت ماشین نمی شود.

از طرفی در تعمیر بدنه بدون رنگ معمولا از روش ها و متدهایی استفاده می شود که زمان کمی به خود اختصاص می دهند و همین باعث می شود تا خودرو آسیب دیده در کم ترین زمان ممکن ترمیم شود.

در تصادفات رانندگی بسته به میزان خساراتی که به ماشین وارد شده است صاحب خودرو تصمیم می گیرد تا قطعه آسیب دیده را به صورت کامل تعویض و یا با استفاده از مهارت خود آن را ترمیم کند.

هزینه تعمیر بدنه خودرو

قیمت تعمیر بدنه ماشین با توجه به نوسانات هر روزه بازار و وضعیت بحرانی کشور روز به روز تغییر می کند و با شیب تندی در حال افزایش می باشد.

هزینه تعمیر بدنه خودرو به نوع و مدل خودرو نیز بستگی دارد. صافکاری با دستگاه و روش هایی که استفاده می شود در تعیین نرخ آن تاثیر گذار می باشد.

قسمتی از ماشین که نیاز به تعمیر بدنه دارد در محاسبه هزینه تعمیر بدنه خودرو مورد نظر تاثیر گذار می باشد. هزینه تعمیر بدنه برای سپر عقب و جلو ، کاپوت ، گلگیر ، سقف و ستون و … رقم های متفاوتی دارند. در این موقع هزینه خرید قطعات یدکی نیز به آن اضافه می شود.

در تصادفات رانندگی بسته به میزان خساراتی که به ماشین وارد شده است صاحب خودرو تصمیم می گیرد تا قطعه آسیب دیده را به صورت کامل تعویض و یا با استفاده از مهارت خود آن را ترمیم کند.

صافکاری آنلاین ، سایت تخصصی  صافکاری بدون رنگ خودرو می باشد که با سابقه درخشان در زمینه تعمیر بدنه با دستگاه و تعمیرات ماشین خدمات خود را به تمام دارندگان خودرو ها ارائه می دهد.

هم چنین انواع خدمات خودرویی نظیر صافکاری بدون رنگ ، تگرگ زدگی ماشین در این مجموعه  ارائه می شود. این مجموعه با استفاده از پرنسل ماهر و مجرب سعی دارد خدمات خود را با کیفیت بیش تر برای مشتریان عزیز ارائه دهد.

در این مجموعه از تجهیزات پیشرفته و متخصین مجرب و ماهر خودرو استفاده می شود که کاملا آثار تگرگ زدگی ماشین را رفع می کنند.

برای اطلاعات بیش تر در زمینه مشکلات خودرو می توانید به سایت این مجموعه معتبر مراجعه نمائید و مشکلات خودرو خود را با آن ها در میان بگذارید تا به شما کمک کنند.

صافکاری آنلاین

صافکاری آنلاین اولین و بروز ترین مرجع آنلاین صافکاری است ، شما می توانید با درخواست کارشناسی خودرو تصادفی خود از قیمت و مدت زمان مورد نیاز صافکاری ماشین خود با خبر شوید.

یکی از ویژگی های سایت صافکاری آنلاین صافکاری و نقاشی خودرو با تاییده ای کارشناس می باشد.

خدمات ما
درخواست صافکاری
09121779706

3 Comments

  1. […] گران قمیت یا کمیاب را هر کسی نمی تواند صافکاری کند. به خاطر استفاده از ماده اولیه خاص مانند فایبرگلاس […]

  2. […] نیز هزینه‌ی بسیار پایینی را درجهت ترمیم و تعمیرات خاص صافکاری لحاظ […]

  3. […] نوع از جنس بدنه نیازمند صافکاری با دستگاه و ابزار صافکاری دقیقی می باشد. خودرو خارجی با افزایش قیمت امروزه یکی از […]

Leave A Comment